2023-2024 Season
MSHSL Class A All-State
200 Yard Medley Relay - Bennett Wartner, Owen Miska, Samuel Benson, Will Ryberg - 8th Place - 1:40.97 (1:38.99p)
Bennett Wartner - 200 Yard Individual Medley - 6th place - 2:00.00 (1:59.59p) & 100 Yard Backstroke - 3rd place - 53.14 (53.05p)
MSHSL Class A State Finalists
200 Yard Medley Relay - Bennett Wartner, Owen Miska, Samuel Benson, Will Ryberg - 8th Place - 1:40.97 (1:38.99p)
Bennett Wartner - 200 Yard Individual Medley - 6th place - 2:00.00 (1:59.59p) & 100 Yard Backstroke - 3rd place - 53.14 (53.05p)
Samuel Benson - 100 Yard Freestyle - 12th place - 48.60
400 Yard Freestyle Relay - Bennett Wartner, Will Ryberg, Aidan Conlin, Samuel Benson - 15th Place - 3:22.66 (3:20.32)
MSHSL Class A State Participants
200 Yard Medley Relay - Bennett Wartner, Owen Miska, Samuel Benson, Will Ryberg - 8th Place - 1:40.97 (1:38.99p)
Bennett Wartner - 200 Yard Individual Medley - 6th place - 2:00.00 (1:59.59p) & 100 Yard Backstroke - 3rd place - 53.14 (53.05p)
Samuel Benson - 50 Yard Freestyle - 17th place - 21.83 & 100 Yard Freestyle - 12th place - 48.60
400 Yard Freestyle Relay - Bennett Wartner, Will Ryberg, Aidan Conlin, Samuel Benson - 15th Place - 3:22.66 (3:20.32)
MSHSL Class A Section 2A - 4th Place - 264 points
MSHSL Class A Section 2A Individual/Relay Champions
Bennett Wartner - 100 Yard Backstroke - 53.91
MSHSL Class A Section 2A Finalists
200 Yard Medley Relay - Bennett Wartner, Owen Miska, Samuel Benson, Will Ryberg - 4th Place - 1:40.83
200 Yard Freestyle Relay - Owen Miska, Milo Roy, Zach Abelson, Aidan Conlin - 4th Place - 1:36.00
400 Yard Freestyle Relay - Bennett Wartner, Will Ryberg, Aidan Conlin, Samuel Benson - 2nd Place - 3:20.99
Aidan Conlin - 200 Yard Freestyle - 5th Place - 1:55.93 (1:55.35p) & 100 Yard Butterfly - 7th Place - 58.61 (58.27p)
Zach Abelson - 200 Yard Freestyle - 7th Place - 1:56.73 & 500 Yard Freestyle - 6th Place - 5:18.89
Milo Roy - 200 Yard Freestyle - 13th Place - 1:59.79 (1:58.26p) & 100 Yard Freestyle - 10th Place - 53.19
Silas Holtan - 200 Yard Freestyle - 14th Place - 1:59.94 (1:58.40p) & 100 Yard Backstroke - 11th Place - 1:02.45 (1:01.94p)
Bennett Wartner - 200 Yard Individual Medley - 2nd Place - 1:59.81 & 100 Yard Backstroke - 1st Place - 53.91
Owen Miska - 200 Yard Individual Medley - 9th Place - 2:11.03 & 100 Yard Breaststroke - 9th Place - 1:04.34
Calvin Belair - 200 Yard Individual Medley - 15th Place - 2:33.97 & 500 Yard Freestyle - 16th Place - 5:59.18
Samuel Benson - 50 Yard Freestyle - 4th Place - 22.19 & 100 Yard Freestyle - 4th Place - 49.02
Will Ryberg - 50 Yard Freestyle - 8th Place - 23.05 & 100 Yard Freestyle - 6th Place - 51.85
Oscar Zimmerman - 100 Yard Butterfly - 15th Place - 1:09.56
Michael Sawyer - 100 Yard Butterfly - 16th Place - 1:11.60 & 100 Yard Breaststroke - 15th Place - 1:16.16
Sam Sandquist - 500 Yard Freestyle - 15th Place - 5:57.58
MSHSL Class A Section 2A Participants
Sam Sandquist - 200 Yard Individual Medley - 18th Place - 2:39.78
Oscar Zimmerman - 50 Yard Freestyle - 20th Place - 26.25
Ziyad Hassan - 50 Yard Freestyle - 23rd Place - 27.41
Ajay Nicholas - 100 Butterfly - 17th Place - 1:14.79 & 100 Yard Backstroke - 18th Place - 1:17.12
Jasper Mann - 100 Yard Freestyle - 20th Place - 58.67 & 100 Yard Backstroke - 17th Place - 1:12.24
Charlie Cotton - 500 Yard Freestyle - 17th Place - 6:18.61 & 100 Breaststroke - 18th Place - 1:20.91
Adrian Marcatoma - 100 Yard Breaststroke - 20th Place - 1:28.75
*** (0:00.00p) = prelim time***
|